Buty ślubne - z jakich materiałów powstają?

Opublikowany

Satynowe buty ślubne

Idealne buty ślubne powinny dopełniać suknie ślubne dla puszystych pań oraz być wygodne, aby można w nich było swobodnie przetańczyć całą noc. Współcześnie obuwie ślubne wykonuje się z różnego rodzaju materiałów, a ręcznie szyte buty ślubne cieszą się ogromną popularnością. Dlatego warto wiedzieć, z jakich materiałów powstają najlepsze buty do ślubu. Projektanci obuwia ślubnego chętnie wybierają satynę, ponieważ jest to materiał tekstylny, który świetnie się komponuje z obfitą i bogato zdobioną suknią ślubną. Poza tym satyna dobrze układa się na stopie i jest niezwykle wygodna. Dzięki temu znajduje szerokie zastosowanie w produkcji butów ślubnych, oraz butów przeznaczonych do tańca. Delikatne buty ślubne z satyny dobrze przepuszczają powietrze i są stosunkowo niedrogie, ale wymagają także dłuższego rozchodzenia.

Obuwie skórzane

Alternatywą dla satyny są ręcznie szyte buty ślubne z dobrej jakościowo naturalnej skóry. Ponieważ tego typu materiał jest odporny na zabrudzenia oraz dobrze dopasowuje się do stopy. Ponadto skórzane buty można szybko i łatwo rozbić nawet przed samym weselem. Co ważne, buty do ślubu zrobione ze skóry są także uniwersalne i trwałe. W związku z tym z powodzeniem posłużą nam jeszcze przy wielu innych uroczystych okazjach.

Zamsz i welur na buty ślubne

Buty ślubne produkuje się również z wygodnego zamszu i praktycznego weluru. Jednak chcąc zamówić buty ślubne ręcznie szyte z takich materiałów, należy zrobić to z dużym wyprzedzeniem czasowym. Nie każda bowiem pracownia zajmuje się projektowaniem tego typu obuwia ślubnego. Oczywiście, jeśli zamszowe lub welurowe buty będą pasowały do wybranej sukni ślubnej, to na pewno warto się na nie zdecydować bez względu na czas oczekiwania czy też cenę.

Indywidualny dobór obuwia

Zatem to jakie ostatecznie buty do ślubu wybierzemy, powinno być uzależnione w dużej mierze od kreacji, którą planujemy założyć na ślub oraz naszych możliwości finansowych. Jeśli nie chcemy kupować obuwia na jeden wieczór, warto zdecydować się na buty skórzane. Natomiast, gdy chcemy wygodnie przetańczyć całą noc, świetnie sprawdzą się ręcznie szyte buty ślubne z satyny. Chcąc zaś postawić na oryginalność, można także rozważyć efektowne obuwie ślubne wykonane z zamszu lub weluru.

Autor
Kategorie Buty ślubne