Buty do ślubu w górach

Opublikowany

Dopasowane do miejsca buty do ślubu

Warto zadbać, aby w dzień ślubu czuć się nie tylko pięknie, ale i komfortowo. Dlatego należy upewnić się, że nasze buty do ślubu będą dopasowane nie tylko do kreacji, ale i do okoliczności, w jakich odbywać się będzie zabawa weselna. Eleganckie obuwie na cienkiej szpilce fantastycznie sprawdzi się na sali weselnej, ale może okazać się problematyczne w plenerze. Jednak przyjęcie organizowane na zewnątrz nie musi oznaczać, że konieczne będą toporne chodaki drewniaki!

Ślub w górach

Ślub w górach jest marzeniem wielu par. W końcu piękne okoliczności przyrody idealnie pasują do rangi wydarzenia. A jeżeli państwa młodych połączyła wspólna pasja, tym bardziej taki wybór miejsca jest zrozumiały. Górskie stoki będą stanowić znakomitą oprawę dla przyjęcia. O ile jednak suknia ślubna xxl bądź garnituru nie powinny nastręczyć więcej trudności niż zazwyczaj, warto zwrócić uwagę, na jakie buty ślubne się zdecydować. Przy weselu organizowanym w górach powinny być one nie tylko ładne, ale też bezpieczne i wygodne. W końcu może się zdarzyć, że zgromadzeni będą musieli pokonać stromy teren, aby dotrzeć do miejsca uroczystości. W takim wypadku warto zadbać, by obuwie było solidnie wykonane i pasujące do kształtu stopy. Konieczna może okazać się rezygnacja z ekstrawaganckich szpilek na rzecz płaskiej, grubej podeszwy.

Pasujące do stylu

W zależności od tego, gdzie odbywać się będzie wesele w górach, para młoda może zdecydować się na stroje przypominające ubrania do wspinaczki. W takim wypadku można zabawić się modą. W związku z tym wybrać lekkie, zakryte buty ślubne. Przypominające nieco buty trekkingowe. Jeżeli przyjęcie po ślubie odbywać będzie się pod dachem, na przykład w schronisku, można wtedy zmienić je na obuwie na lekkim obcasie. Pary mające związki z regionem mogą też wybrać ubrania inspirowane ludowymi strojami mieszkańców Tatr. Na taką okazję strzałem w dziesiątkę mogą okazać się też ręcznie szyte buty ślubne. Nawiązujące do tradycyjnych kierpców, będą subtelnie odwoływać się do miejsca uroczystości bądź tradycji rodzinnych państwa młodych. Jak każde ręcznie wykonane obuwie, wykonuje je się z najwyższą starannością, więc takie buty mogą posłużyć jeszcze kilka lat po ślubie.

Wygodne buty do ślubu

Ślub w górach to niezapomniane przeżycie zarówno dla pary młodej, jak i dla gości. Jednak przemierzanie górskich stoków w nieodpowiednim obuwiu może przysporzyć problemów. Dlatego niezależnie od tego, czy decydujemy się na buty ślubne ręcznie szyte, czy też wykonane fabrycznie, warto zadbać, by miały antypoślizgową podeszwę. Muszą być też odpowiednio wyprofilowane. Oczywiście najlepiej sprawdzić jeszcze przed uroczystością, jak czują się w nich stopy. Wszystko po to, by w wielki dzień mieć pewność, że nie utrudnią chodzenia ani nie sprawią nieprzyjemnych niespodzianek, by nic nie zakłóciło pięknych chwil.

Autor
Kategorie Buty ślubne, Buty trekkingowe